21. leht 25-st
Re: Päris eesti oma BD
Postitatud: 31 Okt 2021, 05:20
Postitas liromeno
Ma olin üsna kindel, et varamu sarjast me rohkem enam ei kuule, kuid ennäe imet:
Hukkunud alpinisti hotell peaks Apollo veebilehe kohaselt ilmuma 8. novembril. 26.95 EUR

Kas nüüd igale väljaandele hakataksegi eelmisega võrreldes järjest uut viiekat hinnale otsa laduma? Mille eest täpsemalt?
Laseringi andmetel on lisamaterjale järgnevalt:
- Kaadris. Hukkunud Alpinisti hotell (ERR 2010)
- Nõukogude Eesti ringvaade nr 6 - Hukkunud Alpinisti hotell
- Reklaamrull (Tallinnfilm 1979)
Ringvaate kroonika
lõik on napp 1 minut 25 sekundit, ERRi
saade u 20 minutit.
Re: Päris eesti oma BD
Postitatud: 31 Okt 2021, 20:29
Postitas kaaga
Suurepärane uudis! Hind paneb paljusid jälle DVD-d ostma. Kuid parem anda välja kallimalt kui üldse mitte.
Re: Päris eesti oma BD
Postitatud: 12 Dets 2021, 21:20
Postitas dm7
Teab keegi selle alpinisti heli ja pilti kommenteerida?
Re: Päris eesti oma BD
Postitatud: 19 Dets 2021, 18:35
Postitas kaaga
Seekord 1080p/24fps korralik encode mitte 1980i 50 nagu enamus Eestis välja antud plaatidel. Kahjuks kasutatud jälle mpeg2-the. Kvaliteet suht ok arvestades kui ammu on restaureeritud.
Re: Päris eesti oma BD
Postitatud: 28 Jaan 2022, 00:19
Postitas liromeno
CameraObscura just postitas, et käib heli restaureerimine. No peaasi et ikka originaalheli kah antakse, mitte ainult va germaanlaste dubleeringut.
Re: Päris eesti oma BD
Postitatud: 02 Mai 2022, 10:01
Postitas liromeno
Eesti Filmi Instituudi
2021.a majandusaasta aruanne ütleb järgmist:
Tulu DVD-de müügist: 46 172 EUR (2020.a oli see 3 892 EUR).
Ei ole täpsustatud, mis nimetusi, mitu plaati või DVD vs BD müüdi - olenevalt hulgihinnast pakuks kõiki kokku suurusjärgus 3...5000 tk.
Filmipärandi jaotuses kirjutatakse nii:
Filmipärandi digiteerimine
2021. aastal välja kuulutatud ja 2022. aastal jätkuva riigihanke raames restaureeriti animafilmid „Pühapäev“, „Aatomik“, „Aatomik ja jõmmid“, „Labürint“ ja „Klaasikillumäng“. Väljaspool riigihanget restaureeriti animafilmid „Tolmuimeja“ ja „Hüpe“. Filmiarhiivis digiteeriti
Tallinnfilmi nimetusi 2021. aastal kokku 34 nimetust, kuhu kuulus nii mängu-, dokumentaal- ja animafilme. Filmiarhiiv viis läbi riigihanke ja Eesti kultuuripärandi massdigiteerimise projekti raames digiteeriti 120 tundi Tallinnfilmi kroonikaid aastatest 1940–1967. Kontrollitud ning kinnitatud filmid lähevad hoiustamisele Rahvusarhiivi filmiarhiivis ning masterfaile säilitatakse ka Eesti Filmi Instituudi serveris.
/---/
Filmid on vaatamiseks üleval veebi- ja VOD-keskkondades. (rohkem midagi ei täpsustata)
Dokumentide võrdlusest selgub ka "huvitav" fakt, et kui 2020 tehti vaegkuuljate subtiitrid kolmele mängufilmile, siis 2021 enam mitte ühelegi.
Midagi muud mainimisväärset, plaadimajandust puudutavat, ei olnud.
Re: Päris eesti oma BD
Postitatud: 11 Mai 2022, 03:30
Postitas liromeno
Unearthed Films ilmutab 5. juulil Ameerikas
Vanamehe filmi Blu-ray:
FB,
FB,
Unearthed Films
tellimiseks:
Amazon.com
Lubatud uue lisana pannakse plaadile ka verivärske ingliskeelne dublaaž, mis
treilerist järeldades tõotab tulla pigem diletantlik ja muidu igati masendavalt võigas...

Re: Päris eesti oma BD
Postitatud: 16 Juul 2022, 13:13
Postitas eerik
Radiance Films, mis on varem Arrow Filmsis töötanud Fran Simeoni uus label, on teinud diili vähemalt ühe eesti filmi jaoks:
Another deal done!

https://twitter.com/FilmsRadiance/statu ... 1985985536
Re: Päris eesti oma BD
Postitatud: 20 Juul 2022, 18:49
Postitas eerik
Eesti filmide kohta veel midagi uut teada pole, kuid Radiance avaldas, et
plaanivad enda plaate peale Suurbritannia ja Iirimaa ka USAs müüa. Loodetavasti jõuab siis ka eesti film võimalikult suure vaatajaskonnani.
Re: Päris eesti oma BD
Postitatud: 08 Aug 2022, 05:12
Postitas liromeno
Hukkunud alpinisti hotell ilmub saksas 2. septembril ning on nüüd "ettetellitav":
Hotel „Zum verunglückten Alpinisten" Mediabook (BD+DVD) 29.95 EUR
...seda taas vaid teoorias, sest Eesti (jpt) jätkuvalt ei kuulu nende poolt saatmisvääriliseks peetavate riikide hulka. Kui mõni saksa keelt vabamalt valdav kaasfilmihuviline nüüd viitsiks neile härrastele paar passiiv-agressiivset lauset lähetada...
Amazonis veel pole.
