3D

Ainionu
Postitusi: 197
Liitunud: 05 Sept 2009, 10:39

3D

Postitus Postitas Ainionu »

Käisin siis eile esimest korda elus 3D'd vaatamas. See puna-siniste papp-prillidega kiviaegne asi ei ole 3D ja ma ei ole seda kunagi selleks ka pidanud. Kogu sellesse kolmemõõtmelisse asja olen suhtunud kerge reservatsiooni ja kahtlusega. Kuna silmanägemine ei kuulu just maailma parimate hulka (üks silm näeb teisest oluliselt kehvemini) siis ka enne eilset kinnominekut kahtlesin ja kõhklesin pikalt. Kuna kinopidajad ei ole (nende endi sõnutsi) vaegnägijatelt siiani suuremaid pretsensioone saanud, siis otsustasin ikkagi minna ja ära proovida, sest isand Cameroni uus ulmeseiklus tundus ääretult ahvatlev.
Pean tunnistama, et sain ilmselt aasta elamuse. "Avatar" ise pole oma süzhee ega dialoogi poolest tegelikult midagi erakordset. Lausa vastupidi, James Cameroni asjadele olen siiani esitanud hoopis suuremaid nõudmisi kui teistele tegijatele kuid paraku jäi film oma kliśeede ja ettearvatuse poolest mäekõrguselt alla isegi Swarzeneggeriga "True Lies'ile", mis on arvatavasti üks Cameroni lahjemaid lugusid. See näikse viimastel aastatel olevat lausa trend Hollywoodis, ajada filmide süzheed nii mustvalgeks ja kitsarinnaliseks kui vähegi võimalik, et viimanegi Texase redneck saaks aru, millest jutt. Kogu süzheelise saamatuse on James suutnud korvata vaatemängulisuse, eriefektide, 3D ning meeletult hea kunstnikutööga. Visuaalselt on Cameron teinud kindlalt aasta 2009 suurima filmi. Koju tulles vaatasin oma üsna suurest telekast veel "Avatari" HD treilerit kuid see tundus kinos kogetu kõrval lihtsalt mannetu. Ilmselt andis asjale oma võlu ka see, et istusin seekord saatuse tahtel kinolinale lähemal kui tavaliselt (sest kaugemate ridade piletid olid juba otsas) ning seetõttu oli kohati tunne nagu oleksin tõepoolest ise sündmuste sees.
"Avatari" ees näidati ka teiste petselt linastuvate 3D filmide treilereid, millest kõige ahvatlevam tundus (visuaalselt) prantsalaste dokumentaal "Ocean 3D". Ma ei ole küll eriline dokumentaalide fänn kuid 3D treileri tundus nii vägev, et sotsustasin ka seda lähemal ajal vaatama minna.
Ilmselgelt annab "Avatar" korraliku taganttõuke 3D tehnoloogia arengule, mis oli ka ju üks "Avatari" tegemise eesmärkidest.
Sony 3D telekad pidid ilmavalgust nägema juba kohe algava aasta jooksul. Ma ise loodan, et peagi lisanuvad neile ka projektorid. "Avatari" BD peaks Cameroni enda sõnul ilmuma aga umbes järgmisel suvel. Paraku on plaadi esimene versioon vana hea 2D. Kolmemõõtmelise pildiga plaat lubati ilmutada kunagi hiljem.
Oleks tore siinkohal ka teiste 3D kogemustest kuulda-lugeda.
j2nesh
Postitusi: 9
Liitunud: 02 Dets 2009, 13:57

Re: 3D

Postitus Postitas j2nesh »

Minu esimene kogemus 3d-st oli Pariisis, käisime naisega selles The Géode nimelises klaaskeras Wiki. Vaatasime mingit dinosauruste filmi ja elamus oli jõhker. See oli nii suur, nii tõeline, nii võimas elamus, et me meenutame vahest seda siiamaani. Ükski tavakino ei saa sellele ligilähedalegi. Kui Pariisi satute, käige ära. Pilet oli suht odav ja igat eurosenti väärt.
Ainionu
Postitusi: 197
Liitunud: 05 Sept 2009, 10:39

Re: 3D

Postitus Postitas Ainionu »

Tundub, et 3D kodukino vallutus hakkab varem kui oleme osanud oodata / karta
http://www.e24.ee/?id=210962
ottok
Postitusi: 33
Liitunud: 13 Sept 2009, 08:44

Re: 3D

Postitus Postitas ottok »

;)
ei saa aru sellest 3D telekatest ja 3D dvd või BD mängijatest
panen prillid ette ja vaatan TAVALISE telekaga TAVALISE BD mängijaga 3D filmi ja efekt nagu kinos!
ka arvutis sama.
Ah,et pole plaate? :)
http://www.cdmarket.eu/et/search/bluray/M0Q=
või
http://www.cdmarket.eu/et/search/dvdvideo/M0Q=

Kas nn 3D telekate müümisel pumbatakse ullikestel raha välja?
või olen millestki valesti aru saanud?
aga Avatar OLI elamus! Ka mina läksin kinno kerge eelarvamusega ja "pettusin" meeldivalt!
Tupsu
Postitusi: 386
Liitunud: 18 Okt 2009, 15:59
Asukoht: Tallinna lähedal

Re: 3D

Postitus Postitas Tupsu »

Proovi siis ka filmi
Cloudy with a Chance of Meatballs 3D

kas saad mängima ?
Osta saab seda 3D versiooni Sonatiin-i kauplustest alla 300.- eek. Sama hinnaga peaks neil olema müügil veel ka ennem ilmunud 2D versioon samast filmist. Ostmisel mitte segi ajada.
535+1 EST. Tellitud Ostetud One Direction: This Is Us, 2GUNS, The Wolverine, Percy Jackson: Sea of Monsters, Turbo, Pacific Rim, ELYSIUM, Smurfs2 3D, R.I.P.D, Grown Ups2, This Is The End, White House Down, The Croods, Man of Steel, World War Z
ottok
Postitusi: 33
Liitunud: 13 Sept 2009, 08:44

Re: 3D

Postitus Postitas ottok »

oot,oot
ostan ja kui ei mängi? :)
kas Sul see olemas? Laena ja ma proovin
Tupsu
Postitusi: 386
Liitunud: 18 Okt 2009, 15:59
Asukoht: Tallinna lähedal

Re: 3D

Postitus Postitas Tupsu »

ottok kirjutas:oot,oot
ostan ja kui ei mängi? :)
kas Sul see olemas? Laena ja ma proovin

Plaadil on samast filmist olemas nii 2D , kui 3D versioon. Seega ei kaota seda plaati ostes midagi. Peale selle veel ka kahe 3D filmi demo. Eelmisel plaadi versioonil lihtsalt 3D filmi ei ole. 3D versiooni karp on läbipaistev (pilt pele trükitud) ja plaadil endal ka kiri 3D

Minu LG mängijaga BD370 ta igatahes 3D versiooni ei mängi.

Ka mõningatel BD Live funktsiooniga plaatidel on selle filmi 3d reklaami võimalik alla tõmmata. Sellega saab ka katsetada. Mängija peab muidugi BD Live funktsiooni toetama ja internet sabas olema.
535+1 EST. Tellitud Ostetud One Direction: This Is Us, 2GUNS, The Wolverine, Percy Jackson: Sea of Monsters, Turbo, Pacific Rim, ELYSIUM, Smurfs2 3D, R.I.P.D, Grown Ups2, This Is The End, White House Down, The Croods, Man of Steel, World War Z
ottok
Postitusi: 33
Liitunud: 13 Sept 2009, 08:44

Re: 3D

Postitus Postitas ottok »

räägid ikka BD plaadist?
on Pana BD 60
BD Live täitsa olemas ja salvestd SD 'le
Lähen kohe rocca keskusesse otsima...
villy34
Postitusi: 19
Liitunud: 07 Apr 2010, 14:16

Re: 3D

Postitus Postitas villy34 »

Ega te äkki segamini ei aja. Käputäis filme on BD-l ilmunud 3D versioonina tavalise pleieri ja teleka jaoks (värvilised papp-prillid plaadiga kaasas). Need on näiteks Coraline, Journey to the Centre to the Earth, Monst vs Aliens plaadile pandud lisa, Shrek 2 ühe versioonile kaasa pandud 3D lisa, mingi reede 13 (kaks viimast vist ainult DVD peal, mitte BD) ja ilmselt ka Jonas Brothers, sest see on ka DVD-na 3Ds saada. Avatar, Titans, Meatballs jt uued peaksid olema juba 3D järgmine samm uute 3D mängijate ja telekate/projektorite jaoks.
Viimati muutis villy34, 31 Aug 2010, 15:54, muudetud 1 kord kokku.
ottok
Postitusi: 33
Liitunud: 13 Sept 2009, 08:44

Re: 3D

Postitus Postitas ottok »

mida see 3D telekas siis teisiti näitab?
ikka vaja ju prille
Vasta