Päris eesti oma BD

Vasta
dm7
Postitusi: 70
Liitunud: 04 Sept 2009, 19:14

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas dm7 »

Blu-ray formaat ei toeta 25p flag-i, isegi kui film reaalselt plaadil on 25p, kõik taolised asjad on seetõttu 25i50 flag-iga. Mis puudutab antud filmi, siis ma olen pigem kindel et see võeti üles 24 fps, kui aega saan otsin mõne eespool mainitud filmimise kaadri ka tõestuseks.
liromeno
Postitusi: 346
Liitunud: 11 Sept 2009, 11:07

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas liromeno »

Teine tõestus 25fps kohta:

Pilt
Kasutaja avatar
eerik
Site Admin
Postitusi: 563
Liitunud: 04 Sept 2009, 16:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas eerik »

Üks halb uudis veel. Nähtavasti on film rahvusvaheliste turgude jaoks 16 minutit lühemaks lõigatud: 165 min / 149 min (Int.). Nii et kui see peaks kunagi mõnes teises riigis plaadile jõudma, siis tõenäoliselt mitte originaalversioonis. :|
Minu Blu-ray kollektsioon (kasvab aeglaselt, aga kindlalt)
dm7
Postitusi: 70
Liitunud: 04 Sept 2009, 19:14

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas dm7 »

Tjah, tundub et tõesti 25, veider arvestades 4k-s filmiti.
liromeno
Postitusi: 346
Liitunud: 11 Sept 2009, 11:07

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas liromeno »

dm7 kirjutas: 05 Nov 2019, 21:17 Tjah, tundub et tõesti 25, veider arvestades 4k-s filmiti.
Ei - DCP võib ju olla formaaditud 4K konteineriks, aga see pelgalt upconvert, mitte päris.
Minu mäletamist mööda monteeriti ka Tõde ja õigus 2K-s. Ma ei leia hetkel üles pilti montaažiekraanist, aga tehniliselt Arri Alexa XT sensor 4K-d ei võimaldagi, siinkohal parimal juhul 3.2K ja seegi kropitud laiekraaniks. Eriefektide tegemist 4K-s ei raatsi ka suured USA stuudiod veel tihti kinni maksta, seetõttu ikka va 2K vaatab lõpptulemusest vastu enamiku uute kaameratega filmitud kassahittide puhul (va IMAX).
dm7
Postitusi: 70
Liitunud: 04 Sept 2009, 19:14

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas dm7 »

https://cdn.knightlab.com/libs/juxtapos ... daf8f81e27

Ikka paras ikaldus selle blu-ray värgiga Eestis.
liromeno
Postitusi: 346
Liitunud: 11 Sept 2009, 11:07

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas liromeno »

Tänud, huvitav tähelepanek.
Miks küll keegi otsustas ilmselgelt normaalse algmaterjali BD jaoks ikkagi nii uduseks keerata... meenub Predatori BD Arnie jt vahakujude väljanäitused. Tõestatult udune BD pilt on asja üks pool, samas teistpidi jubeda voogedastuse väheldasemat bitivoogu on capi järgi otsustades kompenseeritud kunstliku sharpendamisega (kohati ilmselgelt "juurdeleiutatud" detailsus n Andrese kaelal või kuue kangamustris, naised räästa all jne) ja kontrastsusega, samas voogedastuse faili algmaterjal pole minu silma järgi vaadates olnud mitte müügisolev BD, vaid mingi vähempakitud materjal (DCP?), mis siis BD-ga võrreldes kohati vähem aga kohati ka rohkem algset detaili säilitanud (n Pearu mütsinoka serv jms mille õigeks parandamist videotöötlustarkvara ise ju välja ei tohiks mõelda).

Kas mitte T&Õ ei saanud kinolevi käigus parandusi mingite efektide asjus? Pole võrdlusmaterjali, muidu eeldaks et BD tehti kõige viimasest versioonist.
dm7
Postitusi: 70
Liitunud: 04 Sept 2009, 19:14

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas dm7 »

Eks tolle blu-ray probleem on ka see et kasutati iganenud mpeg-2. Muu maailm kasutab juba palju aastaid AVC-d.
raudraido
Postitusi: 3
Liitunud: 15 Veebr 2020, 11:58

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas raudraido »

Olen ka aastaid hämmeldunult vaatanud kuidas ikka ja jälle uusi Eesti filme antakse välja ainult DVD formaadis. Kirjutasin isegi Allfilmi ja nad ka tunnistasid, et neil endilgi süda tilgub verd kui seda jama reliisivad, aga endiselt on nõudlus DVD järgi.
Ma olen aru saanud, et kui tahan filme HD kvaliteedis üleüldse oma kogusse talletada, siis tuleb Telia videolaenutusest capture kaardiga see salvestada, sest enne jätan filmi vaatamata kui seda DVD kvaliteedis teen.
kaaga
Postitusi: 358
Liitunud: 09 Sept 2009, 19:27

Re: Päris eesti oma BD

Postitus Postitas kaaga »

Hea loogika tootjate poolt. Kuidas saab blu-ray-de järgi nõudlus olla kui neid välja ei anta? Inimesed ei saa ju neid osta..
DVD-de nõudlusest veel saan aru sest on isikuid kes poes ostavad 4K telekaid ja siis toidavad neid DVD-ga.
Milline nõudlus oleks siis kui näiteks mõni hea kodumaine film välja anda ainult blu-ray-l? Arvan ,et paljud dvd ostjad ostavad siis seda.
Kogus 1089 eesti heli või subtiitritega blu-ray-d Eesti blu-ray-de nimekiri ja minu kogu
Vasta