2009 parimad plaadid?

Vasta
Kasutaja avatar
eerik
Site Admin
Postitusi: 563
Liitunud: 04 Sept 2009, 16:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

2009 parimad plaadid?

Postitus Postitas eerik »

Oleks vist sobiv aeg teha eelmise aasta kokkuvõte. Millised olid teie arvates parimad eelmisel aastal imunud väljaanded? Parim film? Parim kvaliteet? Parim pakend ja lisamaterjalid? Suurim üllatus? Suurim pettumus? Parim enne 2009. aastat ilmunud plaat?
Minu Blu-ray kollektsioon (kasvab aeglaselt, aga kindlalt)
Kasutaja avatar
eerik
Site Admin
Postitusi: 563
Liitunud: 04 Sept 2009, 16:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 2009 parimad plaadid?

Postitus Postitas eerik »

Parim film
Siin kategoorias triumfeerib Darren Aronofsky. 2008. aasta sügistalvel PÖFF-il nähtud "The Wrestler" tõusis koheselt minu lemmikfilmide hulka ning 2009. aasta alguses ilmunud Blu-ray võimaldab mul seda tahtmise korral uuesti vaadata. Ka vanematest filmidest, mis 2009. aastal Blu-ray'l ilmusid, valin Aronofsky filmi "Requiem for a Dream", mis USAs jõudis septembris Blu-ray'le. Suurepärane psühholoogiline draama.

Parim kvaliteet
Filmiklassika osas on Criterion teistest kindlasti pika edumaaga juhtimas. "The Seventh Seal" on lausa ahastamapanevalt hea kvaliteediga, "miks ei võiks kõik vanad filmid nii head välja näha?!". Uutest filmidest on raske valida, kuna neid olen vähe ostnud, aga ära tuleks mainida Criterioni "The Curious Case of Benjamin Button".

Parim pakend ja lisamaterjalid
Jään vastuse võlgu. Ühtegi erilise pakendiga väljaannet mul pole ning lisamaterjalidesse pole ka eriti süvenenud. "Benjamin Buttonil" on neid vist aga ligi 5 tundi või enamgi.

Suurim üllatus
Lõunakorealaste levifirma CJ Entertainment üllatas mind väga positiivselt. Aasta lõpus hakkas nende tegevus elavnema ning jõudsid Blu-ray'l välja anda 4 Lõuna-Korea filmi. Kaks neist olen jõudnud juba osta ning need on suurepärase kvaliteediga. Teised kaks on ostuplaanide sees ja esimeste ülevaadete põhjal on ka need väga hea kvaliteediga.

Suurim pettumus
Ka pettumuse alla ei saa ma ühtegi konkreetset plaati panna vaid jällegi levifirma. Warner on jätkuvalt suur häbiplekk. Neil on tohutult suur filmikollektsioon ja paljud filmidest on suurepäraselt restaureeritud, aga Blu-ray'le jõudes käiakse neist üleliigsete filtritega üle, filmid pakitakse väga madala bitratega ning tihti ei suudeta pakkuda ka elementaarset lossless heli. Paljusid see ilmselt ei häiri, mind aga küll.

Parim enne 2009. aastat ilmunud plaat
Kindlasti "WALL•E". Suurepärane film, väga hea kvaliteet. Lisana kaasas mitu audiokommentaari, kaks lühifilmi, täispikk dokumentaal Pixarist ning palju muud. Ostsin 2009. aasta aprillis ning pole kordagi kahetsenud ja ei hakkagi kahetsema.
Minu Blu-ray kollektsioon (kasvab aeglaselt, aga kindlalt)
liromeno
Postitusi: 346
Liitunud: 11 Sept 2009, 11:07

Re: 2009 parimad plaadid?

Postitus Postitas liromeno »

Parim film
"Inglourious Basterds" - plaadiost veel viibib, lootes USA eriväljaannet. Euroopa omadest on miskipärast võimatu leida otsaette kleebitavaid silikoonist "eraldusmärke", rääkimata kurikakujulisest pastakast, Landa märkmikust, filmilindikarbi kujulisest ümbrisest vms veidrast ;-)

Parim kvaliteet
Vanadest filmidest "Sunrise - A Song Of Two Humans" The Masters Of Cinema Collection #1, uuematest vast "Up" (ja teised otse arvutist porditud animatsioonid)

Parim pakend ja lisamaterjalid
"Star Trek" (Limited Edition Replica Gift Set)(US) nänni kategoorias, "Snow White and the Seven Dwarfs" (Limited Edition Collector's Set)(US) pakendi kategoorias ja lisamaterjalide kategoorias n Disney väljaannetele kaasapandud DVD-d filmiga, mis on sisuliselt tasuta teine eksemplar ja mugavalt backward-compatible. Lisamaterjalid on huvitavad (making-of/alternative end/deleted scenes), kuid need on sageli SD formaadis (nähtud juba varem DVDdel) või pole uusi mahti olnud vaadata ja BD-Live on välistatud. Tõenäoliselt oleks kategooria kinni pannud "Lost" 5. hooaja kinkekarp, kuid seda pole käes hoidnud.

Suurim üllatus
Kolm. Esiteks BR on amazonis sageli soodsam kui DVD. Teiseks... Ruottalaiset. Ostuplaanidesse on lisatud "Pansarkryssaren Potemkin", "Fanny och Alexander" ja "Män som hatar kvinnor", kuigi infot kvaliteedi kohta napib. Kolmandaks National Film Board of Canada, kes oma 70. juubeli puhul tegi plaadi "Animation Express", mis sisaldab ligemale 6 tundi riigi viimaste aegade parimaid multikaid - samuti ostuplaani.

Suurim pettumus
Suurematest pettumustest hoidumise ainus võimalus on oodata, kuni teised filmisõbrad on parema tehnikaga ja teravamate meeltega plaadid läbi vaadanud ning ost sooritada alles ülevaate lugemise järel. Huvitavamatest plaatidest, mille ostust pääsesin olid n "Gladiator" (DNR), "Let The Right One In" (valed subtiitrid) ja BFI "The Leopard" (kontrast).
Kõhedust tekitavad veel erinevate PAL-maade metslaste käeharjutused, mille tulemusena valmivad reeglina ühekihilised šedööverkettad vanadest PAL-masteritest formaadis 1080i50 ehk PAL-speedupi viljelemine formaadil, millelt kõik lootsid igavest lunastust. Mitmel juhul ei ole filmist korralikku ketast ka niipea oodata ja/või saavad BR ostjad ka sisult kehvema kauba (n põtrade "Joulutarina" BRil puuduvad lisad, mis samal ajal ilmunud topelt-DVDl olid... BR muidugi kodeeritud 1080i50). Kahju on sellest, et need üksikud soome filmid, mis BR-i peale jõudnud, on kõik ühel või teisel moel kõlbmatud. Soomest ostjaid võib endiselt hoiatada üldse enamiku NordiskFilmi, FutureFilmi ja Scanboxi plaatide eest... samas pädeb see hoiatus juba ka nende DVD-de suhtes, nii et...

Parim enne 2009. aastat ilmunud plaat
"Band of Brothers" (US), mis ilmus '08 novembris - paar kuud hiljem ka ostetud.
Kasutaja avatar
eerik
Site Admin
Postitusi: 563
Liitunud: 04 Sept 2009, 16:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 2009 parimad plaadid?

Postitus Postitas eerik »

liromeno, kui sul on võimalus regioon A plaate vaadata siis oota veidi, Criterion pidavat omasõnul "Fanny & Alexandri" Blu-ray väljaandega juba tegelema. Lisaks on neilt oodata ka "Lepoardi" ning ka BFI lubas enda vea ära parandada. "Let the Right One In" UK versioonil on korralikud subtiitrid (uuemal USA tiraažil ka) ning eksklusiivne helikommentaar raamatu autoriga (inglise keeles), samas UK esimesel tiraažil oli vale heli (kõigest tavaline DTS) aga uuel tiraažil on õige DTS-HD MA heli.
Minu Blu-ray kollektsioon (kasvab aeglaselt, aga kindlalt)
Vasta