Kahtlased Blu-ray reliisid.

Ainionu
Postitusi: 197
Liitunud: 05 Sept 2009, 10:39

Kahtlased Blu-ray reliisid.

Postitus Postitas Ainionu »

Ameerikas on Euroopas on palju kära tekitanud kohe ilmuv "Gladiaatori" kauaoodatud BD plaat. Igasuguse müra eemaldamiseks kasutatavad EE, DNR ja veel miski "müraeemaldaja" on nii "tõhusat" tööd teinud, et kohati on pildilt osaliselt kadunud ka lendavad odad ja nooled. Pildikesi "Gladiaatori" BD'lt saab näha http://www.caps-a-holic.com/hd_vergleic ... r&action=1. Mõnede arvates on tulemus nii sant, et stuudio peaks kõik plaadid tagasi kutsuma ning kogu asja algusest uuesti masterdama, teised jälle, et seis pole sugugi nii hull.
Kasutaja avatar
eerik
Site Admin
Postitusi: 563
Liitunud: 04 Sept 2009, 16:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kahtlased Blu-ray reliisid.

Postitus Postitas eerik »

Nii palju kui ma kuulnud ja lugenud olen siis Gladiatori puhul võib Universalit süüdistada. Universal ei tahtnud filmile uut transfer'i teha ning Paramount oli sunnitud kasutama 2000ndast aastast pärit materjali, mida olidi omal ajal DVD jaoks kõvasti filtreeritud. Samas kasutati pikendatud stseenide jaoks 2005. aastast pärit materjali, mis näeb vägagi hea välja.
Minu Blu-ray kollektsioon (kasvab aeglaselt, aga kindlalt)
Ainionu
Postitusi: 197
Liitunud: 05 Sept 2009, 10:39

Re: Kahtlased Blu-ray reliisid.

Postitus Postitas Ainionu »

Loodan lähema nädala jooksul enda oma kätte saada, eks siis saan ka kommenteerida.
Ainionu
Postitusi: 197
Liitunud: 05 Sept 2009, 10:39

Re: Kahtlased Blu-ray reliisid.

Postitus Postitas Ainionu »

Sain siis eile Gladiaatori kätte.
Täispikalt vaadata ei jõudnud, sest "The Boat That Rocked" oli hetkel naisele olulisem. Natukene sain siiski aega plaati siit-sealt tsekata.
Tunded on üsna vastuolulised. Kindlasti pole ma nõus nendega, kes arvavad, et see BD väljalase on täielik saast. Jah, sellise suurteose puhul oleks oodanud pisut paremat pildikvaliteeti, kuid ka olemasolev on täiesti OK. Kahjuks torkavad silma extended versionis lisatud stseenid, mis on märgatavalt parema pildikvaliteediga kui ülejäänud osa. Otsisin ka "mürapuhastaja" kaotatud lendavaid nooli ja odasid ning muidugi ka leidsin need. Siiski, liikuvas pildis on need suhteliselt raskesti ,märgatavad ning nende osaline puudumine ei rikkunud üldmuljet. Võib-olla projektoriga suuremalt pinnalt vaadates on need paremini märgatavad ja häirivad rohkem.
Keda erutavad igasugused lisamaterjalid, siis neist on teine plaat punnis. Materjali on üsna palju kuid kõik kahjuks SD formaadis.
Väljalase oleks võinud olla parem, kuid see pole kindlasti nii hull, et seda põhimõtteliselt eirata. Siin on kindlasti terve mägi asju, mis võiksid olla paremini. Kahjuks on ka filmistuudiod äriettevõtted, mis emotsioonidest enam hindavad rahanumbrit. Siiki, DVD versioonile (ükskõik millisele) näitab see BD raudselt tagatulesid.
Ainionu
Postitusi: 197
Liitunud: 05 Sept 2009, 10:39

Re: Kahtlased Blu-ray reliisid.

Postitus Postitas Ainionu »

Üks plaat, mida ei pea tingimata BD'l ostma on "Hitch". Siin kirjutavad sellest asjatundjad http://bluray.highdefdigest.com/14/hitch.html kuid mina neid loomulikult ei uskunud ning pidin ise järele proovima. Kinnitan oma kogemustest, et Sony on sellest nii kehvakese teinud, et DVD'l ja BD'l praktiliselt vahet pole. Mõlemad on ilmunud eestikeelsete supakatega kuid DVD on poes kindlasti mitu korda odavam.
Kasutaja avatar
eerik
Site Admin
Postitusi: 563
Liitunud: 04 Sept 2009, 16:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kahtlased Blu-ray reliisid.

Postitus Postitas eerik »

"Hitch" on üks esimestest Blu-ray'l ilmunud filmidest. Peamine probleem on ilmselt see, et tol hetkel olid kasutusel veel ainult ühekihilised plaadid ning heli oli hiiglaslik LPCM, mis jättis videole üsna vähe ruumi ning sellest tingituna ka madala bitrate. Kuigi tegu on Sony tootega poldud ilmselt ka Blu-ray väljaandele erilist rõhku pandud. Vaatasin muidu erinevaid screenshotte ning ei tundunud just väga halb olevat, kindlasti parem, kui DVD.

Film ise on ka võrdlemisi kesine ning mina ei ostaks seda ühelgi formaadil mitte mingi hinna eest. Ja pealegi pole High-Def Digesti ülevaadetel minu jaoks mitte mingisugust usaldusväärsust.
Minu Blu-ray kollektsioon (kasvab aeglaselt, aga kindlalt)
dm7
Postitusi: 70
Liitunud: 04 Sept 2009, 19:14

Re: Kahtlased Blu-ray reliisid.

Postitus Postitas dm7 »

The Digital Bits, quoting industry sources, is reporting that Paramount Home Entertainment, in cooperation with Universal Studios Home Entertainmment, will re-issue Gladiator on Blu-ray later this year, using a brand-new 1080p transfer that was just completed "a couple of months ago." Bill Hunt says this was done "after Paramount and Universal realized how bad the first one was, naturally."
Kasutaja avatar
eerik
Site Admin
Postitusi: 563
Liitunud: 04 Sept 2009, 16:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kahtlased Blu-ray reliisid.

Postitus Postitas eerik »

Lord of the Rings'i Blu-ray'd näevad välja nagu upscaletud DVD-d, aga noh, seda oligi Warnerilt oodata.

FOTR:
PiltPiltPiltPilt

Two Towers:
http://s10.directupload.net/file/d/2106 ... oi_png.htm
http://s6b.directupload.net/file/d/2106 ... vl_png.htm
Minu Blu-ray kollektsioon (kasvab aeglaselt, aga kindlalt)
Ainionu
Postitusi: 197
Liitunud: 05 Sept 2009, 10:39

Re: Kahtlased Blu-ray reliisid.

Postitus Postitas Ainionu »

Miks seda oodata oli?
Kasutaja avatar
eerik
Site Admin
Postitusi: 563
Liitunud: 04 Sept 2009, 16:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kahtlased Blu-ray reliisid.

Postitus Postitas eerik »

Ainionu kirjutas:Miks seda oodata oli?
Sest kõik Warneri Blu-ray'd on madala bitratega, kahtlaselt filtreeritud ja DNR'iga ülekäidud välimusega?!
Minu Blu-ray kollektsioon (kasvab aeglaselt, aga kindlalt)
Vasta